Často kladené dotazy

1. Co je virtuální operátor?

Virtuální operátor je takový, který nevyužívá vlastní síť. Virtuální operátor využívá technologie jiného mobilního operátora, s kterým se dohodl a to buď pouze mobilní síť a část technologií. Skutečný Operátor, který je poskytovatelem služby, má vlastní infrastrukturu a technické zázemí a nebo "Resseler", který má pouze svou značku ale službu poskytuje a smlouva je uzavřena s mobilním operátorem (např. BLESK mobil, MOBIl.CZ).

2. Kde lze koupit SIM kartu ha-loo?

SIM kartu ha-loo si můžete pořídit na našem webu www.ha-loo.cz v sekci Koupit nebo telefonickou objednávkou na čísle 840 841 840.

3. Jak aktivovat Vaši SIM kartu?

Vaši kartu s novým telefonním číslem aktivujete přihlášením Vaším telefonním číslem a zvoleným heslem na stránkách www.ha-loo.cz. Po přihlášení uvidíte své telefonní číslo a Stav účtu: Čeká na Aktivaci Aktivovat - klikněte na Aktivovat. Následně zadejte do zobrazeného pole PUK2 a následujte instrukce na obrazovce.

Pro ty kteří nemají přístup k internetu je k dispozici aktivace telefonicky na čísle 77 88 00 111 případně 840 841 840. Pro tento způsob aktivace si připravte Vaše telefonní číslo, které je uvedeno v průvodním dopise a PUK2 a řiďte se pokyny telefonního průvodce. Protože Vaše karta ještě není aktivní, tento hovor proveďte z Vaší stávající telefonní linky.

Po té vložte SIM kartu do telefonu a zapněte ho. Zadejte PIN, který najdete na nosiči, ze kterého jste vyjmuli Vaši SIM kartu.

Jestliže přenášíte Vaše číslo od jiného operátora, bude Vaše karta aktivována automaticky v termínu přenesení čísla. Termín přenesení obdržíte prostřednictvím SMS. Více informací naleznete v sekci Informace/Přenositelnost čísla.

4. Jak mám použít NANO SIM kartu do telefonu který je pro mini nebo microSIM?

Pokud Váš telefon nepodporuje NANO SIM karty, použijte přiloženou vhodnou redukci. Nemusíte nic stříhat a upravovat.

5. Chci přenést své číslo k ha-loo

Je to jednoduché. Pořiďte si ha-loo a při registraci si místo nového čísla zvolte, že žádáte o přenesení Vašeho stávajícího telefonního čísla.

Další kroky a informace naleznete v sekci Informace/Přenositelnost čísla.

6. Jaké je účtování u ha-loo mobilu?

U ha-loo mobilu stejně jako u ha-loo pevná pro Vás máme účtování 1+1. Tzn., že zaplatíte jen to co skutečně provoláte, protože Vaše hovory jsou účtovány po sekundách.

7. Jaká je platnost kreditu, který si nabiju na svůj telefon? Jak často musím nabít kredit?

Platnost Vašeho kreditu není nijak omezena. Pokud je období, kdy je služba ha-loo mobil Účastníkem nepoužívána (není hlasová ani datová komunikace prostřednictvím ha-loo mobil) delší než 6 měsíců, dojde po této lhůtě automaticky k ukončení smluvního vztahu, odebrání telefonního čísla Poskytovatelem a k převodu zbývající části kreditu ha-loo mobil Účastníka ve prospěch Poskytovatele a to bez náhrady.

8. Jaká je výše minimálního dobití kreditu?

Výše minimální částky pro dobití kreditu je 150kč.

9. Platí pro síť ha-loo, volání za 1Kč také do sítě T-Mobile?

Neplatí. Volání za 1Kč platí jen do sítě ha-loo.

10. Platím za výpis hovorů?

Výpis hovorů máte u nás naprosto zadarmo a najdete jej po přihlášení na Váš účet ha-loo na stránkách www.ha-loo.cz

11. Jak zjistím stav kreditu?

Stav Vašeho kreditu zjistíte po přihlášení na stránkách www.ha-loo.cz nebo vytočením čísla 7788 na Vašem mobilním telefonu. Po vytočení bude hovor ukončen a následně Vám dorazí SMS s informací o výši kreditu.

Můžete také poslat SMS s textem KREDIT na číslo 552 305 306 a obratem Vám zašleme SMS s informací o výši kreditu. V tomto případě je cena SMS 1 Kč.

12. Chci používat v mobilu internet

Přihlaste se ke svému ha-loo účtu tel.číslem a heslem a v sekci Moje ha-loo/Nastavení zaškrtněte datové služby a stiskněte Uložit. Tím máte aktivovány datové přenosy a můžete používat internet. Data jsou účtována – odečítána z kreditu po kilobajtech dle platného ceníku. Nebo si můžete předplatit „balíček“ dat o různých velikostech za výhodnější cenu. Balíček si objednáte v sekci Moje ha-loo/Přenos dat a to buď jednorázový nebo opakovaný. Opakovaný balíček Vám automaticky nastavíme každý měsíc. Po jeho vyčerpání automaticky přecházíte na účtování po MB nebo si můžete dokoupit jednorázový balíček.

Rychlost datových služeb se liší podle typu sítě ke které jste připojeni. U GPRS je to až 85,6 kbit/s, v případě sítě EDGE až 296 kbit/s a v 3G síti je přenosová rychlost aktuálně až 42 Mbit/s

13. Co dělat když ztratím nebo příjdu o telefon

Kontaktujte naši zákaznickou linku. Na této lince s Vámi proběhne ověřovací proces k dané SIM kartě, (nutné zaslat PUK2 e-mailem) a následně zajistíme zablokování SIM karty a na vyžádání Vám vydáme novou SIM kartu se stejným číslem.

14. Zapomněl jsem heslo

Klikněte ZDE a požádejte o zaslání nového hesla prostřednicvím SMS na Váš mobil.

15. Chci posílat MMS

Můžete, na Vaší kartě je vše nastaveno. Cena MMS je dle platného ceníku.

16. Chci používat telefon v zahraničí – roaming

Roaming je nutné aktivovat a složit „jistinu“ ve výši 1000 Kč. Přihlaste se ke svému ha-loo účtu tel.číslem a heslem a v sekci Moje ha-loo/Nastavení zaškrtněte Roaming a stiskněte Uložit.

Z Vašeho kreditu bude převedeno 1000 Kč do jistiny po dobu zapnutého roamingu a roaming bude aktivován. Když roaming vypnete bude Vám jistina po 90 dnech převedena zpět do kreditu. Tato situace je dána tím, že z některých zemí může být Váš hovor vyjímečně zaúčtován až po 90 dnech.

17. Chci používat v mobilu internet v zahraničí – data roaming

Protože datové přenosy v zahraničí stojí více a ne každý je chce či potřebuje, zapínají se v roamingu samostatně. Stačí v sekci Moje ha-loo/Nastavení nastavit Datový roaming povolen.

18. Kde můžu zadat Promo kód?

Promo kód můžete zadat při registraci nové SIM karty či při Portaci a to v záložce „Údaje o uživateli“.

19. Registr zmeškaných hovorů

Jakmile se přihlásíte do sítě, pošleme vám SMSku s telefonními čísly volajících a časem, kdy se vám pokoušeli dovolat. Budou zaslány maximálně 4 SMS za jedno číslo, které se Vás pokoušelo kontaktovat za dobu maximálně 48 hodin.

Funguje Registr zmeškaných hovorů i v roamingu ? Ano

Funguje v roamingu registr zmeškaných hovorů v případě, že jste odhlášeni ze sítě (vypnutím telefonu, nedostupným signálem či kvůli vybité baterii) ? Ano – stejně jako v domácí síti

Pošlete mi SMS v případě, že jsem se někomu nedovolal a volaný se opět přihlásil do sítě ? Tuto službu zatím nemůžeme poskytnout.

Máte-li nastavené přesměrování hovorů v případě nedostupnosti, nebude registr zmeškaných hovorů fungovat. Vámi nastavené přesměrování má totiž přednost před přesměrováním v rámci služby.